Ημερίδα στις 29 Απριλίου 2014: "Ευαισθητοποίηση απέναντι στο θόρυβο και τις συνέπειές του: εκπαιδευτικές προσεγγίσεις"

Την Τρίτη 29 Απριλίου 2014 (18.00-21.00) διοργανώνεται ημερίδα με θέμα  ‘Ευαισθητοποίηση απέναντι στο θόρυβο και τις συνέπειές του: εκπαιδευτικές προσεγγίσεις’. Η ημερίδα θα συνδιοργανωθεί από το Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και τα τμήματα Επιστημών Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία και Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης εν όψει της παγκόσμιας ημέρας κατά του θορύβου, η οποία φέτος θα γιορταστεί στις 30 Απριλίου. Σε αυτήν θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν θεωρητικές όψεις του προβλήματος του θορύβου, καθώς και παιδαγωγικές εφαρμογές και σχετικό εκπαιδευτικό υλικό από την υλοποίηση του προγράμματος ΕΥΑΙΣΘΟ (Ευαισθητοποίηση στο Θόρυβο) σε σχολεία του Βόλου.

Η είσοδος είναι ελεύθερη. Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα και η αφίσα της ημερίδας.

'ΕΥΑΙΣΘΟ'_πρόγραμμα-πρόσκληση.pdf597.23 KB
afisa noiseawareness v4Δ1.jpg1.07 MB