Ημερίδα «Ενδυνάμωση της μάθησης και της ανάπτυξης των παιδιών: Η συμβολή της Ψυχολογίας»

Ημερίδα

Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014, 18.00 – 21.00
Αμφιθέατρο Σαράτση, Συγκρότημα Παπαστράτος, Βόλος

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης και το Εργαστήριο Εξελικτικής Ψυχολογίας και Ψυχοπαθολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνουν Ημερίδα με τίτλο «Ενδυνάμωση της μάθησης και της ανάπτυξης των παιδιών: Η συμβολή της Ψυχολογίας» την Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014, ώρα έναρξης 18.15 στο αμφιθέατρο Σαράτση του συγκροτήματος Παπαστράτου. Στις παρουσιάσεις θα αναπτυχθούν ζητήματα ενδυνάμωσης της μάθησης και της ανάπτυξης παιδιών και εφήβων. Θα παρουσιαστούν προγράμματα καλλιέργειας δεξιοτήτων μάθησης και ψυχο-κοινωνικής ανάπτυξης που έχουν εφαρμοστεί σε σχολεία και τα αποτελέσματά τους. Η Ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης, σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, σε ψυχολόγους και επαγγελματίες ψυχικής υγείας. Η είσοδος είναι ελεύθερη. Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Πληροφορίες: imeridamathisis [at] yahoo [dot] gr

Δίπτυχο Ημερίδας1.54 MB