ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ 1ΟΥ ΚΑΙ 2ΟΥ ΕΤΟΥΣ ΣΕ ΓΚΡΟΥΠ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Σύμφωνα με τον νέο οδηγό σπουδών, που ισχύει από πρόπερσι, οι φοιτητές των δύο πρώτων ετών χωρίζονται σε 2 γκρουπ, τα οποία δηλώνουν τα μισά από τα μαθήματα του έτους στο χειμερινό και τα υπόλοιπα μισά στο εαρινό εξάμηνο.

Στο πλαίσιο αυτό, έχει αναρτηθεί στο πεδίο των ανακοινώσεων και στο πεδίο του προγράμματος σπουδών, το πρόγραμμα σπουδών 2016-2017, όπου αναγράφεται, δίπλα σε κάθε μάθημα των 2 πρώτων ετών, το γκρουπ που πρέπει να δηλώσει το αντίστοιχο μάθημα.

Οι φοιτητές του 2ου έτους έχουν χωριστεί από πέρσι σε γκρουπ, τα οποία συνεχίζουν να ισχύουν.

Οι πρωτοετείς φοιτητές θα χωριστούν σε γκρουπ όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή τους. Ωστόσο, επειδή ο χωρισμός γίνεται με βάση την αλφαβητική κατάταξη και το πρώτο γκρουπ -τουλάχιστον πέρσι- τελείωνε στη μέση του γράμματος Μ, μπορούν οι πρωτοετείς να έχουν περίπου μια ιδέα σε ποιο γκρουπ θα βρίσκονται, ώστε να αρχίσουν να παρακολουθούν τα σχετικά μαθήματα, μέχρι να ανακοινωθεί η οριστική κατάταξη.

Ακολουθούν τα μαθήματα του πρώτου έτους ανά γκρουπ.

1ο γκρουπ

Η διαπολιτισμική διάσταση στην προσχολική εκπαίδευση

- Θεωρία και μεθοδολογία δραστηριοτήτων νηπιαγωγείου

- Ζητήματα Νεότερης Ελληνικής Ιστορίας