Εγγραφές επιτυχόντων στο ΠΤΠΕ με την κατηγορία των Σοβαρών Παθήσεων, για το ακαδ. έτος 2021-2022

Προκειμένου να πραγματοποιηθεί η εγγραφή των επιτυχόντων στο ΠΤΠΕ με την κατηγορία των Σοβαρών Παθήσεων, παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι της ανωτέρω ειδικής κατηγορίας είτε να προσέρχονται στη Γραμματεία, μέχρι και τις 22/10/2021 και ώρες 11:00-13:00, και να καταθέτουν αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπό τους τα δικαιολογητικά που απαιτούνται, είτε, σύμφωνα με την Φ.153/130546/Α5/2020 (4374 B’), να υποβάλουν τα απαραίτητα έγγραφα με ταχυδρομική αποστολή «με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής» ή courier στη διεύθυνση:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΤΠΕ
ΑΡΓΟΝΑΥΤΩΝ & ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
38221 ΒΟΛΟΣ

Επισυνάπτεται η εγκύκλιος με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Υποψήφιος που έχει εγγραφεί σε Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με άλλη διαδικασία εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και εισάγεται με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε άλλη Σχολή ή Τμήμα, δεν μπορεί να εγγραφεί στη νέα Σχολή ή στο Τμήμα εισαγωγής του, αν προηγουμένως δε διαγραφεί από την Σχολή ή το Τμήμα, στο οποίο είναι ήδη εγγεγραμμένος και καταθέσει τη βεβαίωση διαγραφής μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.

61ix46mtli-n84.pdf449.86 KB