ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ-ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΆΣΚΗΣΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Τύπος Εκδήλωσης:
Ημερίδα

Βόλος, Πέμπτη 27-2-2013

Η Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης του ΠΤΠΕ και το  ΕΘΕΠ διοργανώνει στο χώρο του Παραλιακού συγκροτήματος, στο Αμφιθέατρο Σαράτση, εκδήλωση που περιλαμβάνει 3 εισηγήσεις με σκοπό καταρχήν  ενημερωτικό σχετικά με το πρόγραμμα και τους στόχους της ΠΑ του ΠΤΠΕ αλλά και ανατροφοδοτικό χαρακτήρα πιστεύοντας ότι η μεταξύ μας επικοινωνία δημιουργεί θετικές προοπτικές στον κοινό επαγγελματικό μας χώροΠρόκειται για μια δράση του ΕΘΕΠ και της επιτροπής ΠΑ που ευελπιστούμε να συνεχιστεί.

Η εκδήλωση απευθύνεται καταρχήν  στα συνεργαζόμενα με τη ΠΑ του τμήματος νηπιαγωγεία αλλά και σε όλες/οι τους/τις  Νηπιαγωγούς του Ν.Μαγνησίας. Επιστημονική υπεύθυνη της εκδήλωσης είναι η καθηγήτρια Δόμνα Κακανά.