ΕΚΔΗΛΩΣΗ: «3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΆΣΚΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ….»

Τύπος Εκδήλωσης:
Ημερίδα

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του Π.Θ με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα. Δόμνα Κακανά, το ΔΑΣΤΑ και  ΕΘΕΠ, διοργανώνουν εκδήλωση με σκοπό να γίνει μία απολογητική και ανατροφοδοτική ενημέρωση. Θα παρουσιαστούν δεδομένα για την πορεία της Πράξης ΠΑ φοιτητών του ΠΘ μετά από 3 χρόνια υλοποίησης.

Στην ημερίδα θα συμμετέχουν με ανακοινώσεις εκπρόσωποι συνεργαζόμενων φορέων, Ιδρυματικοί Υπεύθυνοι άλλων ΑΕΙ, φοιτητές/τριες της σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών που είχαν συμμετάσχει στο πρόγραμμα ΠΑ για να μεταφέρουν τις εμπειρίες τους.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 5-12-2012 στο Αμφιθέατρο Σαράτση και απευθύνεται σε φοιτητές/τριες όλων των τμημάτων του ΠΘ, σε συνεργαζόμενους Εκπροσώπους Δημόσιων & Ιδιωτικών φορέων, ΔΕΠ, Ιδρυματικούς Υπεύθυνους άλλων ΑΕΙ. Η ημερίδα χρηματοδοτείται από το ΔΑΣΤΑ και τις Κεντρικές Δράσεις ΠΑ του ΠΘ, στο πλαίσιο ΕΠΕΔΒΜ του ΥΠΑΙΘΠΑ.