ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΛΙΝΘΟΚΕΡΑΜΟΠΟΙΙΑΣ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑ. ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΜΟΥΣΕΙΑΚΩΝ ΧΩΡΩΝ.
Τύπος Εκδήλωσης:
Άλλο ![](http://www.ece.uth.gr/main/sites/default/files/imagecache/big_big_thumbnail/tsalapata.jpg)
Το Εργαστήριο Μουσειακής Έρευνας και Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε συνεργασία με το Μουσείο Πλινθοκεραμοποιίας N. & Σ. Τσαλαπάτα, πραγματοποιεί εκπαιδευτικό πρόγραμμα επεξεργασίας μουσειολογικών και μουσειοπαιδαγωγικών θεμάτων. Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε φοιτήτριες του τμήματος. Επιστημονική υπεύθυνη του προγράμματος είναι η Ειρήνη Νάκου.
|