ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ: "Η ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΠΑΝΕ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ"

Τύπος Εκδήλωσης:
Ημερίδα

Ημερίδα: «Η φιλαναγνωσία και η παιδική λογοτεχνία πάνε νηπιαγωγείο».

Τρίκαλα, 28-3-2013

Το Εργαστήριο Λόγου και Πολιτισμού (Κατεύθυνση Λογοτεχνίας) με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα. Τασούλα Τσιλιμένη και τον Κωνσταντίνο Μάγο,και ο Σχολικός Σύμβουλος Π.Ε. Ν. Τρικάλων διοργανώνουν την επιμορφωτική ημερίδα με τίτλο: «Η φιλαναγνωσία και η παιδική λογοτεχνία πάνε νηπιαγωγείο». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 28-3-2013 στο  10ο Δημοτικό σχολείο Τρικάλων και απευθύνεται σε όλους τους νηπιαγωγούς της περιφέρειας Τρικάλων με σκοπό αφενός, να τους επιμορφώσει πάνω σε θέματα Παιδικής λογοτεχνίας και την αξιοποίησή της, και αφετέρου να προωθήσει τη φιλαναγνωσία και τη διαπολιτισμικότητα.

«Η φιλαναγνωσία και η παιδική λογοτεχνία πάνε νηπιαγωγείο» - See more at: http://www.e-erevna.gr/portal/ozsectorcat/culture/10/550.html#sthash.WQyzRcLI.dpuf

Φωτογραφικό Υλικό: