ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5/10/2018

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ, ΙΑΚΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΓΕΩΠΟΝΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ Ι:  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,  ώρα 12.00, αίθουσα Η2 (κτίριο Δελμούζου, Αργοναυτών και Φιλελλήνων)

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ IΙ (ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ) Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ III (ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΜΗΜΑΤΑ): ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,  ώρα 15.00, αίθουσα Η2(κτίριο Δελμούζου, Αργοναυτών και Φιλελλήνων)

Επισημαίνεται ότι για τους φοιτητές της Προσχολικής το μάθημα απευθύνεται μόνο σε όσους έχουν επίπεδο Γερμανικών από Α2 και άνω, διότι τα Γερμανικά ΙΙ συμπίπτουν με τα Γερμανικά ΙΙΙ όλων των υπολοίπων τμημάτων.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ

Το συγκεκριμένο τμήμα απευθύνεται σε όσους φοιτητές διαθέτουν επίπεδο Β1 και άνω και επιθυμούν να παρακολουθήσουν γερμανικά για εξειδικευμένους σκοπούς π.χ. υποτροφίες Erasmus, μεταπτυχιακές σπουδές, εργασία σε γερμανόφωνη χώρα.   Όσοι φοιτητές επιθυμούν λοιπόν να το παρακολουθήσουν, παρακαλούνται να έρθουν Παρασκευή  5/10 ώρα 13.45 στην αιθ. Η2 (κτίριο Δελμούζου, Αργοναυτών και Φιλελλήνων).

Για τις ημέρες και ώρες συνεργασίας παρακαλούνται οι φοιτητές να επικοινωνούν προηγουμένως με την υπεύθυνη καθηγήτρια στο τηλ ή στο μέιλ που αναφέρεται παρακάτω.

Β. Παλασάκη