ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (6ο εξ.) - ενημερωτικό για αλλαγή τίτλου υπάρχοντος μαθήματος

Οι φοιτήτριες/τές ενημερώνονται ότι το μάθημα αυτό δεν είναι νέο. Πρόκειται για το περυσινό μάθημα με τίτλο "Εφαρμογές Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας" που διδασκόταν με αυτόν τον τίτλο έως και το 2018. Το περιεχόμενο και οι στόχοι του μαθήματος παραμένουν ακριβώς τα ίδια, έχει αλλάξει όμως ο τίτλος για να ανταποκρίνεται καλύτερα στο περιεχόμενό του.

Επομένως, όσες φοιτήτριες/τές έχουν ήδη εξεταστεί με επιτυχία, έχουν δλδ περάσει, στο μάθημα "Εφαρμογές Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας" κατά τα προηγούμενα έτη, δεν δικαιούνται να δηλώσουν και να εξεταστούν στο μάθημα "Θέματα Σχολικής Ψυχολογίας", αφού πρόκειται για το ίδιο μάθημα του οποίου έχει αλλάξει μόνο ο τίτλος.

Ειρήνη Δερμιτζάκη