Επίσκεψη του ΦΣ του ΠΤΠΕ στο ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ ΒΟΛΟΥ

Ο Φοιτητικός Σύλλογος του ΠΤΠΕ την Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2023  διοργανώνει επίσκεψη στο ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ ΒΟΛΟΥ. ΤΑ ΚΕΘΕΑ είναι Κέντρα Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων που παρέχουν υπηρεσίες δωρεάν σε 32 πόλεις της Ελλάδας. Ειδικότερα στο ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ ΒΟΛΟΥ  προσφέρονται υπηρεσίες για ενημέρωση, συμβουλευτική και υποστήριξη εφήβων και ενηλίκων χρηστών και των οικογενειών τους, καθώς και προετοιμασία για ένταξη σε δομές κύριας φάσης θεραπείας του ΚΕΘΕΑ στον Βόλο και στη Λάρισα. Η επίσκεψή μας στοχεύει στην ενημέρωση αναφορικά με τα προγράμματα παρέμβασης και τις δράσεις του φορέα όπως και στη συζήτηση για ενδεχόμενες απορίες και σκέψεις των φοιτητριών/ών.

Όσες/οι φοιτήτριες/ές ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στη δράση θα έχουμε σημείο συνάντησης στην οδό Μεταμορφώσεως 27 στον Βόλο και ώρα 13:45. Σας περιμένουμε!

Επίσκεψη στο ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ ΒΟΛΟΥ