ΗΜΕΡΙΔΑ "ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΟΥΣΕΙΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ"
![](http://www.ece.uth.gr/main/sites/default/files/imagecache/big_big_thumbnail/%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.jpg)
Ανακοίνωση
Η Ημερίδα "Σύγχρονες ερευνητικές προσεγγίσεις στη μουσειακή εκπαίδευση" οργανώθηκε στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Εργαστηρίου Μουσειακής Έρευνας και Εκπαίδευσης και θα πραγματοποιηθεί στις 11/11/2012 στο Αμφιθέατρο Σαράτση του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στον Βόλο.
Σκοπός της ημερίδας είναι η επιστημονική συνάντηση υποψήφιων διδακτόρων που εκπονούν διδακτορική διατριβή στον τομέα της Μουσειακής Εκπαίδευσης με στόχο την η ανάπτυξη διαλόγου και την καλύτερη επικοινωνία μεταξύ νέων, κυρίως, επιστημόνων που δραστηριοποιούνται στον ερευνητικό αυτό χώρο, καθώς και η από κοινού εμβάθυνση σε ζητήματα που συνδέονται με την έρευνα στον τομέα της Μουσειακής Εκπαίδευσης
|