ΓΛΩΣΣΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 2013

Τύπος Εκδήλωσης:
Εργαστήριο

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης αποφάσισε τη δημιουργία ενός Γλωσσικού Εργαστηρίου για φοιτητές και φοιτήτριες του τμήματος που αντιμετωπίζουν ειδικά γλωσσικά προβλήματα, κυρίως στην γραπτή μορφή της ελληνικής γλώσσας. Τα μαθήματα είναι ανοικτά για όλους τους φοιτητές και σε όλες τις φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Το πρόγραμμα σχεδιάζεται για τις ανάγκες όσων το παρακολουθούν. Όσοι και όσες ενδιαφέρονται να συμμετέχουν θα ήταν καλό να παρευρεθούν στην πρώτη συνάντηση (15/2/2013) για συζήτηση και συνέντευξη με τις διδάσκουσες, ωστόσο μπορούν να ενταχθούν οποιαδήποτε στιγμή και άλλοι φοιτητές και φοιτήτριες.

Την ευθύνη των μαθημάτων έχει το «Εργαστήριο Λόγου και Πολιτισμού» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Για περισσότερες πληροφορίες ακολουθεί επισυναπτόμενο αρχείο.

Γλωσσικό Εργαστήρι_2013_0.doc29 KB